A Non-Profitok Flow-ban pályázat keretében 2018 óta 46 civil szervezetet támogattunk abban, hogy hatékonyabb szervezetet építsenek és céljaikat valóban el is érjék. Idén 10 fantasztikus szervezet kapott lehetőséget arra, hogy vezető- és szervezetfejlesztéssel erősítse működését, és még nagyobb hatást érjen el.

Gratulálunk nekik!

  • A Menhely Alapítvány 36 éve azért küzd, hogy mindenkinek legyen otthona. Hisznek abban, hogy minden embernek joga van biztonságban érezni magát ebben a hazában. Otthontalan embereknek nyújtanak sokrétű támogatást, segítve őket körülményeik rendezésében és méltóságuk megőrzésében. Azon dolgoznak, hogy senki ne váljon hajléktalanná, vagy ha már elvesztette lakhatását, mielőbb újra otthonra találjon.
    A pályázat keretein belül céljuk megerősíteni vezetői csapatukat, tisztább irányítási folyamatokat kialakítani, a belső visszajelzési rendszert és a konfliktuskezelési mechanizmusokat fejleszteni.
  • A Magyar Cserkészszövetség Magyarország legnagyobb ifjúságnevelő mozgalma, amely már több mint 110 éve működik, és jelenleg 15 000 tagot számlál. Önkéntes mozgalomként céljuk, hogy formálják a jövő felelős állampolgárait.
    A pályázat megvalítása az újonnan felálló elnökségi csapatot fogja támogatni, hogy közös megértés alakuljon ki a testület tagjaiban az elvégzendő feladatokról, az együttműködés kereteiről, a csapatban betöltött szerepekről, valamint az egyéni és közös motivációkról. A folyamat eredményeként jelentős lendületet kaphat a csapat, elkerülve a kezdeti próbálkozásokat. Ennek következtében sokkal több energiát tudnak majd szánni a feladataikra és a szövetség ügyeire, ezáltal a szövetség is nagyobb hatékonysággal fog tudni épülni, gyarapodni.

  • A Down Dada Sortárssegítő Szolgálat a Down-szindrómás és más fogyatékossággal élő gyerekeket, felnőtt embereket és családjukat támogatják. Lelki segítséget, tanácsadást, sorstársi mellállást, egészségügyi, oktatási, szociális, szabadidős és a felnőtt fogyatékos személyek önálló életvitelét támogató szolgáltatásokat, valamint foglalkoztatással, pénzkereső munka biztosításával kapcsolatos támogatást nyújtanak.
    Fő céljuk, hogy minden fogyatékos gyermek családban nőjön fel, felnőttként pedig a lehető legönállóbb életvitelt folytassa, legyen saját lakótere, munkája, társasága, társa.
    A pályázat keretein belül a szervezet a tevékenység minőségi fejlesztéséhez kér segítséget, és támogatást vár abban, hogy az egyszemélyes irányításról áttérjen egy vezetőségi irányításra, és ezáltal a Dadák felkészítését egységesítse és hosszú távon a szervezet stabil működését biztosítsa.

  • Az Életfa Csoport Egyesület Érden és környékén élő SNI-s gyermeket nevelő családok közössége, ahol különböző sajátos nevelési igényű gyermekekkel foglalkoznak, emellett pedig a szülők és testvérek támogatására is nagy hangsúlyt fektetnek. Céljuk, hogy a családok jólétére minél szélesebb körben pozitív hatást gyakoroljanak.
    A pályázat keretében az alábbi területeken kértek segítséget: új kihívásokhoz új szemlélet kialakítása, felelősség, önállóság és proaktivitás fejlesztése, valamint „mindset” változás egy még hatékonyabban működő szervezet érdekében.

  • A Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány elsődleges célja a családok megerősítése és a hátrányos helyzetű gyermekek védelme, biztosítva számukra a testi-lelki jólétet és a társadalmi esélyegyenlőséget. Arra törekednek, hogy olyan támogató környezetet teremtsenek, amely elősegíti a gyermekek egészséges fejlődését, erősíti a családi kapcsolatokat, és hozzájárul a biztonságos és szeretetteljes közösségek kialakulásához.
    A céljuk, hogy munkájukat szélesebb körben kiterjesszék, új projekteket és programokat valósítsanak meg a gyermekek jogainak védelme, a szülők és nevelőszülők felkészítése, valamint a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi integrációja érdekében. Ezen kívül szeretnék segíteni a fiatalokat jövőjük tudatos tervezésében és a sikeres életpálya-építéshez szükséges készségek fejlesztésében. A pályázat keretében új stratégiai tervet és jövőképet alakítanak ki mindezekhez.

  • Vadaskert Alapítvány a Gyermekek Lelki Egészségéért elsődleges célja egy gyermek- és ifjúsági pszichiátriai intézmény létrehozása és fejlesztése, ahol a sérült gyermekek orvosi, pedagógiai, oktatási és szociális támogatást egy helyen kaphatnak. Ezzel egy korszerű, gyógyító és rehabilitáló modell kialakítását segítik elő. A Vadaskert Gyermek és Ifjúságpszichiátriai Kórház és Szakambulancia 1993 februárjában nyitotta meg kapuit, és azóta több mint 63 ezer gyermek vizsgálatát és terápiáját végezte el. Munkájuk elengedhetetlen a segítségre szoruló gyermekekért dolgozó szakemberek összehangolt támogatásában.
    A mindennapi működésük szoros együttműködést és kölcsönös támogatást igényel, így rendkívül fontos számunkra, hogy a dolgozói közösség erősödjön, és megfelelő szakmai és személyes támogatást kapjanak a folyamatosan növekvő kihívások kezelésére. Céljuk, hogy a dolgozók érezzék, hogy egy stabil, jó csapat áll mögöttük, ahol számíthatnak egymásra és a vezetőkre is. Ezáltal pedig egy erősebb csapatkohézió jöhet létre, ami segíti a gördülékenyebb betegellátást. Ezen célok megvalósításáért dolgoznak a pályázat megvalósítása során.

  • A Gyengénlátók Általános Iskolája, EGYMI és Kollégiuma a látássérült és halmozottan látássérült tanulók gyógyító nevelését tűzte ki célul. Habilitációs, rehabilitációs, terápiás és differenciált munkára épülő foglalkozásokkal az egyéni sajátosságokhoz igazodóan tanítanak és fejlesztenek. Törekednek a speciális igényekhez alkalmazkodó környezet kialakítására és feladatuknak tekintik a gyermekek személyiségformálását, önmaguk elfogadásának elősegítését. Küldetésük része a gyengénlátás fogalmának megismertetése, a társadalmi integráció előmozdítása.
    A pályázat megvalósítása során a működési hatékonyságuk növeléséért dolgoznak, különös tekintettel a kommunikáció és együttműködés fejlesztésére, az elköteleződés erősítésére, valamint a vezetői készségek fejlesztésére.

  • A Süss fel Nap Alapítvány Győr sajátos nevelési igényű gyermekek nevelését, oktatását támogatja: képzésüket, fejlesztésüket, tehetséggondozásukat, valamint sokrétű szabadidős programjaik szervezését segíti. Győrben és környékén végeznek támogató, szociális és edukációs tevékenységet. Céljuk az enyhe intellektuális képességzavarral, az autizmus spektrumzavarral, valamint súlyos nyelvi és kommunikációs nehézségekkel küzdő tanulók közösségépítésének támogatása, és a sérült gyermeket nevelő családok társadalmi izolációjának csökkentése, integrációjuk elősegítése.
    Kollégáiknak kevés lehetőségük van a közös problémák megbeszélésére és egymástól való tanulásra. A közös rekreációs tevékenységekhez időt és teret biztosítva olyan belső közösség kialakítását szeretnék előmozdítani, amely hosszú távon mélyebb elköteleződést eredményez a szakma, a gyermekek és egymás iránt. Munkájukat és közösségüket ebben támogatjuk a pályázat keretében.

  • Punktum Galéria és Műhely Alapítvány a művészek és a civilek találkozási helye. A szervezet helyi kulturális tevékenységet végez: kortárs művészeti kiállításokat szervez, miközben aktívan foglalkozik fenntarthatósági kérdésekkel is. Az elmúlt 12 évben számos művész és művészetkedvelő talált náluk befogadó közösségre. Társadalmi beágyazottságuk egyre erősebb, ami megmutatkozik önkénteseik elköteleződésében, az újonnan csatlakozók számának növekedésében és a támogatások gyarapodásában is.
    A pályázat keretében szeretnének kívülről is ránézni belső folyamataikra, és támogatást kapni a lezárás előtt álló, személyesebb természetű szakaszok átlépéséhez.

  • Az Impact Hub Budapest közösségi térként és coworking irodaként működik. Inkubációs programokkal, vállalkozásfejlesztéssel támogatják a vállalkozni vágyókat, főként nőket és fiatalokat, és megnyitásuk óta közel nullszalldósan működnek. Emellett elkötelezetten dolgoznak a hátrányos helyzetű célcsoportok munkaerőpiaci elhelyezkedéséért.
    Régebben már dolgoztak együtt a Flow Alapítványt alapító Flow Consulting-gal, azóta azonban sok minden megváltozott. Az irodájuk új helyszínre költözött, a csapatuk pedig megduplázódott, és új programokat, valamint tevékenységeket látnak el. Jelenlegi céljaik között szerepel a gördülékeny együttműködés és a tiszta felelősségi körök kialakítása. A változásokhoz új vízióra és stratégiára van szükségük. A pályázat keretében ezen dolgoznak.

A nyertes szervezeteknek eredményes együttműködést és sikeres munkát kívánunk!

A NonProfitok Flow-ban pályázatot legközelebb 2025 decemberében írjuk ki.